Koninklijke Gentse Zwemvereniging



-->
Home > Nieuws zoeken     contact
menu

nieuws
algemeen
zwemmen
waterpolo
supporters
website
tornooi

GENTSE KLOPT MECHELEN
gepost op 01/11/09
De Gentse heeft zijn eerste thuiszege beet. Na een spannende wedstrijd tegen Mechelen werd het 17-12 voor KGZV. Vooral de 2e (4-1) en laatste periode (5-1) gaven de doorslag.

Voor deze belangrijke thuismatch kon de Gentse eindelijk beroep doen op Jaroslav Stehlik. De Slovaak was net op tijd speelgerechtigd en wou maar al te graag zijn nieuwe club aan een zege helpen. Gentse was dus eindelijk compleet en zette goed op, het kreeg meteen een man-meer, en die werd keurig omgezet door Dirk Ijpelaar. Mechelen was niet van slag af en scoorde direct 2 keer tegen via Sammy Claes. De tweede treffer kwam er vanop penalty. Maar het vertrouwen om er iets moois van te maken was groot bij KGZV. Via Ken De Wilde en Juraj Bielik kwamen de Gentenaars 3-2 voor. Toch was het laatste wapenfeit in deze eerste periode voor Mechelen, de maneblussers scoorden nog 2 keer tegen.


Bij het begin van de tweede periode zette Jaroslav Stehlik zijn ploeg meteen op voorsprong. Het shot van de Slovaak is loeihard, en dat zal de Mechelse goalie geweten hebben. In een tijd stond het 5-4. Mechelen prikte tegen, maar Gentse bleef de match controleren. Via Danilo Babin en Jiri Vissers op man-meer werd het 7-5. Aan de overkant toonde doelman Reinder Vandersteene zich weer heer en meester van de ondiepe kant.


In de derde periode kwam Mechelen weer even opzetten. Filip Lugovic werd perfect uit de match gehouden door de Gentse verdedigers, maar toch geraakte hij 1 keer door de defensie, bij een man-meer. 7-6. Aan de overkant zette Jaroslav Stehlik de Gentse weer op 2 doelpunten voorsprong vanop penalty. De ref compenseerde aan de overkant en gaf Mechelen ook een penalty: 8-7. Even kroop er wat ongeloof op de Gentse supportersbanken toen Mechelen weer op voorsprong kwam: 8-9. Maar de Gentse spelers bleven kalm en kwamen terug via het derde doelpunt van Stehlik en een doelpunt vanop man-meer van de sterk spelden Jiri Vissers: 10-9. Tot aan het einde van de derde periode was het haasje over. Telkens als Mechelen ko scoren prikte Gentse er ook eentje tegen de netten. De Gentse doelpunten kwamen er nog via Ken De Wilde en alweer Jiri Vissers.


Gentse dus met 1 doelpuntje het laatste kwart in en daar werd de controle over de match niet meer afgegeven. Juraj Bielik miste eerst wel nog een penalty, maar zijn Slovaakse spitsbroeder maakte er met zijn 4e van de avond (op man-meer) meteen 13-11 van. Hujoel kon dan nog 1 keer tegenscoren voor Mechelen, maar daarna was het al Gentse wat de klok sloeg. Jiri Vissers, Juraj Bielik, Ken De Wilde en Niels Verhegge zorgden voor een onvergetelijke avond. Gentse haalde dankzij sterk collectief spel en een goede afwerking op de man-meer , een verdiende zege tegen Mechelen. De Stroppen kregen intussen ook het nieuws dat de nederlaag op La Louviere werd omgezet in een fofaitzege, zodat er nu 6 punten op de teller staan ipv 0. Een geslaagd weekend !






© 2000-2009 - De officiële website van KGZV