Koninklijke Gentse Zwemvereniging



-->
Home > Nieuws zoeken     contact
menu

nieuws
algemeen
zwemmen
waterpolo
supporters
website
tornooi

EERVOL VERLIES TEGEN KZK
gepost op 14/03/10
Een uitgedunde Gentse ploeg heeft een goeie match gespeeld tegen landskampioen Kortrijk. Kortrijk bracht slechts laat in de match Gomez en Delorge in en won met
10-16.

Voor de laatste thuismatch van de reguliere competitie kreeg de Gentse
nog een pittige tegenstander voor de voeten. Landskampioen KZK diende
zich met de volledige ploeg aan voor een competitietreffen. Gentse moest verzwakt
aan de opworp komen. Interim-coach Geert Meiresonne kon geen beroep doen op Danilo Babin, speler-trainer Miro Jancich was in Londen voor een trouwfeest, en ook Jiri Vissers haakte af op het laatste moment. Bovendien had doelman Andy Gabriël last van buikgriep, maar hij was er wel.

De Gentse ploeg had dus niets te verliezen tegen KZK. En dat kon je ook zien. Kortrijk liet Samuel Gomez op de bank en kreeg al meteen een eerste doelpunt tegen. Eentje op naam van Wim Vienne. KZK kreeg geen vat op de match en Dirk Ypelaar mocht de 2-0 binnentikken. Kortrijk scoorde tegen vanop man-meer na een eerste
uitsluiting voor Dirk Ypelaar. 2-1. Toch bleef de Gentse enthousiast doorspelen. Ken De Wilde kon keeper Piat Rotsaert verrassen met een afstandschot in de rechterhoek 3-1, en even later tekende Niels Verhegge de 4-1 voorsprong aan. Kortrijk wist even niet waar het was.
Toch konden de West-Vlamingen terugkomen tot 4-3. Het sein voor Ken De Wilde om nog eens zo een afstandschot af te vuren. Weer had Piat Rotsaert geen verhaal ! 5-3 na de eerste periode.

Kortrijk kwam geconcentreerder aan de start van de tweede periode. Andy Gabriël toverde 2 schitterende reddingen uit zijn armen, maar moest zich even later toch gewonnen geven: 5-4. De Gentse liet dan een man-meer liggen, en dat brak hen zuur op. Kortrijk prikte meteen tegen 5-6 en kon even later 2 keer profiteren van de foutenlast bij Gentse. Ken De Wilde en Dirk Ypelaar
pakten alletwee hun tweede fout en KZK kwam op 5-7 halfweg match.

In de derde periode startte coach Geanta van KZK met Thomas Delorge. Elke waterpololiefhebber is blij dat de beste speler van België na een lange revalidatie na een auto-ongeval weer in het water ligt. Delorge zag zijn ploeg 5-8 uitlopen, maar Niels Verhegge zorgde voor het evenwicht : 6-8. KZK was niet sterk genoeg om echt afstand te nemen. De blocks bij de Gentse zaten goed en af en toe kwam de uitgedunde Gentse ploeg ook goed opzetten. Jan Vienne scoorde de 7-8. Kortrijk plaatste dan weer even een versnelling en scoorde 3 keer op rij . 7-11. Gentse was niet van slag af,
Stephan Creelle zette de 8-11 op het bord na 3 periodes.

In de vierde periode bleef de match goed over en weer gaan. KZK scoorde eerst de 8-12, maar Ken De Wilde wist Pieter Van Snick te vloeren met een schitterende lob. 9-12. Aan de overkant stond Andy Gabriël beresterk te keepen. Toch prikte Thomas Delorge zijn eerste doelpuntje sinds lang tegen de netten. Het zal ongetwijfeld deugd doen. Voor de rest zag je Delorge al weer flink in duel gaan. Kortrijk loopt dan verder uit tot 9-15, al krijgen ze bij die laatste goal wel de steun van de scheidsrechters. Een bal die buiten ging werd binnengefloten en KZK scoorde. Ken De Wilde scoorde even later de 10-15, maar na balverlies kregen we nog een doelpuntje tegen. Gentse-Kortrijk 10-16 na een meer dan verdienstelijke partij van de uitgedunde Gentse ploeg.






© 2000-2009 - De officiële website van KGZV