|
Koninklijke Gentse Zwemvereniging
|
|
|
|
|
Home > Nieuws
|
|
-->
|
| menu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
|
DAMES SPELEN FINALE
gepost op 01/04/10
|
De dames van de Gentse hebben zich woensdag verzekerd van een finaleplaats in het kampioenschap. De tegenstander voor de titel wordt Kindervreugd. De match op Wase werd met overtuigende en sterk verdiende 2-9 cijfers gewonnen.
De dames van coach Sven Dietens konden in en tegen de Wase zekerheid krijgen over de tweede opeenvolgende deelname aan de finale voor het Belgisch kampioenschap. Enige voorwaarde: winnen ! Om die opdracht tot een goed einde te brengen kon de Gentse rekenen op een grote schare supporters ! Op dat vlak hadden we de match tegen de Wase al ruim gewonnen !
Tijdens de eerste minuten van de eerste periode was er een lange studieronde. Gentse zocht naar een gaatje in de stugge verdediging van de thuisploeg. Het duurde tot halfweg die eerste periode eer Steffi Rijckaert vanop midvoor de 0-1 kon scoren. Dat was wat de Gentse nodig had. Van dan af aan kwamen de aanvallen van KGZV in een razend tempo. Nona Laton trof drie keer paal of lat. Aan de overkant kon Wase twee keer dreigen, maar de Gentse doelvrouw Kristel Goethals, met lichte koorts en een zware verkoudheid in het water, gaf geen krimp !
In de tweede periode hetzelfde spelbeeld. De Gentse meisjes controleren de match en dwingen Wase terug tot op eigen helft. Het verdedigen is soms aan de stevige kant, maar de bal gaat goed rond bij KGZV en Sharon Post kan vrij hard de 0-2 binnenshotten. Kristel Goethals wordt even later toch eens geklopt met een intikkertje , maar vanop man-meer zet Janne Laton meteen de 1-3 op het bord. Wase krijgt even later een penalty maar mist die. Het sein voor Nona Laton om er voor rusten nog eentje bij te zetten: via een verre lobbal staat het 1-4.
Het is dan al duidelijk dat Gentse te sterk is voor de Wase. Vooral het collectieve spel bij de Gentenaars valt op. Sylvie Den Blauwen wordt in zo een actie alleen op de doelvrouw afgestuurd, en het staat 1-5. Gentse stopt niet, de nieuwe badpakken van cafe 't Geduld zetten aan tot schitterende prestaties. Nona Laton scoort de 1-6. Gentse laat dan even later een man-meer liggen en Wase profiteert op de counter. 2-6. Het brengt de bezoekers niet van de wijs, kapitein Sylvie Den Blauwen scoort de
2-7 en even later zet Sharon Post, na een schitterende assist van Nona Laton, de 2-8 tussenstand op het bord.
In de vierde periode raakt de scheidsrechter even het noorden kwijt. Hij geeft Wase 2 penalties cadeau, maar de Sint-Niklase meisjes laten die alletwee liggen. De tweede werd trouwens mooi gestopt door Kristel Goethals. Zoveel onrecht kon de Gentse coach Sven Dietens niet zien. Hij reageerde op de beslissing van de scheidsrechter en kreeg zomaar zonder verwittiging een rood karton onder de neus. Een zeer zware beslissing die op weinig begrip kon rekenen van de talrijke Gentse supporters. Maar de Gentse meisjes lieten zich niet meer van de wijs brengen en bleven het spel rustig controleren, alsof ze al 20 jaar samen spelen. De zenuwen van de supporters werden ontlast toen Sylvie Den Blauwen de 2-9 op het bord zette. Het orgelpunt kwam van Nona Laton. Zij verstuurde op het eindsignaal nog een lobbal van halfweg bad, keepster geklopt maar bal maar voor de helft over de lijn. Gentse kon al feestend uit het bad komen. 2-9 en de finaleplaats een feit. De tegenstander daar wordt Kindervreugd Antwerpen. Net tegen die ploeg spelen de Gentse meisjes de laatste match van de eerste competitieronde. Gentse heeft aan een gelijkspel genoeg om zeker te zijn van plaats 1 ! Go for it !
Dit is het klassement bij de dames:
Pld. W. L. D. GF GA GD Pts
1 Gentse 7 6 1 0 76 33 43 18
2 Kindervreugd 7 5 2 0 74 39 35 15
3 Wase 8 4 4 0 61 57 4 12
4 Eeklo 7 3 4 0 56 53 3 9
5 Leuven 7 0 7 0 21 106 85 0 |
|
|
|
| © 2000-2009 - De officiële website van KGZV |
|